Часопис за Дизајн
Часопис за Дизајн
Продајни Уред

Chongqing Mountain and City Sales Office

Продајни Уред „Планина“ је главна тема овог продајног уреда, који је инспирисан географском позадином Цхонгкинга. Узорак сивих мермера на поду формира се у трокутастом облику; а на зидовима са карактеристичним зидовима и пријемним шалтерима неправилног облика има пуно необичних и оштрих углова и углова који демонстрирају концепт „планине“. Поред тога, степенице које повезују подове дизајниране су као пролаз кроз пећину. У међувремену, ЛЕД расвете су обешене са плафона, имитирајући призор кише у долини и представљају природан осећај, како би ублажили цео утисак.

Коктел Бар

Gamsei

Коктел Бар Када се Гамсеи отворио 2013. године, хипер-локализам је уведен у област праксе која је до тада била углавном ограничена на сцену са храном. У Гамсеи састојци за коктеле дивљачки се хране или их узгајају локални артешки фармери. Унутрашњост бара јасан је наставак те филозофије. Баш попут коктела, Буеро Вагнер је набављао све материјале локално и радио у уској сарадњи са локалним произвођачима на производњи прилагођених рјешења. Гамсеи је потпуно интегрисани концепт који догађај испијања коктела претвара у ново искуство.

Концепт Корпоративне Архитектуре

ajando Next Level C R M

Концепт Корпоративне Архитектуре Концепт ајандо Лофт: Информације су грађевински материјал нашег универзума. Врло необично поткровље створено је у лучкој четврти Маннхеим, у Немачкој. Комплетан ајандо тим ће живети и радити тамо почевши од јануара 2013. Архитекта Петер Стасек и канцеларија архитектуре лофтверк смештене у Карлсрухеу стоје иза концепта корпоративне архитектуре поткровља. Била је инспирисана квантном физиком Вхеелера, архитектуром Јосефа М. Хоффманна и, наравно, информатичком експертизом ајандоа: "Информације чине круг света". Текст слободне новинарке Илоне Коглин

Универзитетска Кафе

Ground Cafe

Универзитетска Кафе Нови кафић "Гроунд" служи не само стварању социјалне кохезије међу професорима и студентима инжењерске школе, већ и подстиче интеракцију између и између чланова других одељења на Универзитету. У свом дизајну ангажовали смо необичан уливен бетонски волумен некадашње семинарске собе полагањем палете орахових дасака, перфорираног алуминијума и расцепљеног плавог камена по зидовима, поду и плафону простора.

Унутрашњи Простор

Chua chu kang house

Унутрашњи Простор Акупунктурна тачка ове куће била је спајање затвореног простора у потпуно нови визуални тишина. Радећи то враћа се одређени историјски и сирови шарм да би се заклонила празнина у кући. Нови смештај се завршава изненађењем ентеријера у унутрашњости; сува и мокра кухиња у оквиру кухиње и трпезарија у кухињи. Животни простор такође је прекинут импресивним уметничким нападом који је убрзо постао лично кућиште електричног ожичења. Да би употпунили свеукупни нагласак, потребне су кришке топле светлости да се мрље на свим зидовима у боји.

Ресторан

Osaka

Ресторан Смештен у суседу Итаим Биби (Сао Пауло, Бразил), Осака поносно показује своју архитектуру, нудећи интиман и удобан амбијент у својим различитим просторима. Вањска тераса поред улице представља улаз у зелено и модерно двориште, спој унутрашњости, екстеријера и природе. Приватна и софистицирана естетика материјализована је употребом природних елемената као што су дрво, камење, гвожђе и текстил. Ламелла кровни систем са слабим осветљењем и решеткама од дрвета пажљиво су проучавани како би се комплетирао хармонизујући дизајн ентеријера и створили различити амбијенти.